Čeká vás analýza vašeho barevného typu? Pak by se vám mohly hodit informace o tom, jak se na ni připravit. Nebojte se, není to žádná věda.

Příprava před konzultací
Před schůzkou klientům doporučuji přečtení tří klíčových článků z blogu. Jedná se o text věnovaný barevné teplotěsvětlosti kontrastu. Všechny tyto faktory se totiž na schůzce měří a když o nich něco budete vědět už předem, pochopení celého výsledku – i jeho aplikace do praxe – je výrazně snazší.

Pokud vás konzultantka nezná, je ideální, když jí ještě před schůzkou pošlete dvě nebo tři vaše fotografie. I když z nich přesnou analýzu neudělá, pomohou jí vytvořit si o vaší barevnosti aspoň předběžnou představu.

Délka trvání
Konzultace zabere asi 2 hodiny vašeho času. Ideální je setkání v době dobrého denního světla, takže v létě zhruba od 9.00 do 16.00 hodin a v zimě je to o něco horší a schůzku je třeba stihnout v rozpětí od 10.00 do 15.00 hodin. Párová typologie nebo analýza 2v1 může být o něco málo delší.

Oděv
U konzultace je potřeba odstínit rušivé elementy a proto se u ní klientům zakrývá oděv bílou látkou. Můžete to ale zjednodušit tím, že dorazíte v bílém tričku bez potisku a je vyřešeno.

Šperky
Ty, které jsou kolem obličeje (náušnice, řetízky, piercing…) ruší a u konzultace je nutné je sundat. Samozřejmě to můžete udělat až na místě, ale pokud nosíte například náušnice s komplikovaným zapínáním, je dobré s tím počítat.

Pleť
Konzultace barevné typologie je snad jediná situace, kdy se hodí kruhy pod očima, nedokonalosti a jiné nedostatky. Díky nim je totiž skvěle vidět, co všechno jsou barvy s obličejem schopné udělat. A proto se před analýzou vyhněte dekorativní kosmetice. Na obličeji by neměla být žádná. Opravdu žádná. Nejen linky, stíny a řasenka, ale ani BB cream, pudr, make up či korektor. Všechno jsou to prostředky, které mají svoji barevnost a tím pádem potlačí tu vaši…

Vlasy
Vlasy se na analýzu dávají pryč z čela a obličeje. Vhodné jsou tedy culíky, copy nebo nenápadné čelenky, které pomohou ukázat celou konturu obličeje. A pokud jsou vlasy barvené, pak je třeba je úplně zakrýt. K tomu ale má potřebné pomůcky každá konzultantka, takže klient nemusí nic řešit.

Brýle
U nízkých dioptrií asi nevadí, že budete chvíli bez nich a do zrcadla uvidíte. U těch vyšších pak doporučuji na konzultaci použít kontaktní čočky. Jakkoliv nenápadné brýle snad máte, je to věc, která zkresluje a ruší stejně, jako například šperky. Pokud čočky nesnesete, nevadí, jde to vyřešit i s nandáváním a sundáváním brýlí.

S sebou
Nepotřebujete nic. Konzultantka má všechny potřebné pomůcky připravené. Ale je v pořádku, když si s sebou vezmete věci, které s ní chcete probrat. Pochybujete o nějaké barvě trička? Nejste si jistí odstínem rtěnky nebo nevíte, jak výsledek uplatnit na šperk nebo jiný doplněk? Klidně je přineste. 🙂

A hlavně…
Nebuďte nervózní. Nejdete si pro seznam zakázaných a dovolených barev. Nedostanete žádná dogmatická pravidla. Barevná typologie je dobrodružství. Je to objevování. Je to zábava. A je to forma selfcare, tak si to především zaslouženě užijte!

P.S. Pokud byste si před schůzkou chtěli nastudovat víc, tady je seznam toho, co už v rámci rubriky vyšlo.